Labākie un ātrākie finansēšanas piedāvājumi uzņēmumiem

Vienkārši padomi biznesa enģeļa atrašanai

Biznesa enģelis nav tikai mīts. Dažreiz tas tiešām nolaižas uz zemes un palīdz īstenot tavu sapņu projektu. Tomēr šī enģeļa atrašana nav ne viegls, ne ātrs process. Zemāk esmu apkopojis pāris padomus, kas var palīdzēt šī privātā investora atrašanai:

1. Nemeklējiet tikai naudu. Saprotiet, ka ar privāto investoru būs ilgstoši jāstrādā kopā, tapēc svarīga ir arī jūsu ideoloģijas un vērtību saderība. Tāpat biznesa enģelis var palīdzēt ne tikai ar naudas līdekļiem, bet arī ar ļoti nozīmīgiem kontaktiem (piemēram, klientu), kā arī biznesa padomu.

2. Apziniet savu risku. Jebkurš investors no malas vēlēsies, lai projekta autors pats ieguldītu līdzekļus vai savādāk būtiski riskētu. Jebkura svārtsība/nevēlēšanās uzņemties risku no uzņēmuma dibinātāja puses investoram būs liela brīdinājuma zīme.

3. Izvairieties no radinieku naudas. Ne tikai tapēc, ka zaudējot radinieku/draugu naudu jums var rasties saspīlētas personīgas attiecības, bet arī tapēc, ka bieži vien šie investori neizvērtēs piedāvāto ieguldījumu racionāli. Nesaistīta investora vēlme ieguldīt projektā nodrošina arī neatkarīgu vērtējumu par tā potenciālu.

4. Esiet neatlaidīgi. Nebaidieties no “nē” un māciet to izmantot, lai nākošreiz sagatavotu piedāvājumu vēl labāk. Neatlaidība ir viena no uzņēmēja visvēlamākajām īpašībām investora acīs.

5. Biznesa enģeļi eksistē vienmēr. Vai tas ir ekonomiskās krīzes bezdibenis vai buma laiks, biznesa enģeļi ir visu laiku. Viņš var būt tavs kaimiņš, tava pagasta deputāts vai tavs pastnieks. Jo plašāk tiks izmesti tavi “tīkli”, jo vairāk un ar lielāku varbūtību biznesa enģelis tiks noķerts.

5 komentāri šim bloga ierakstam

 • Raimonds

  janvāris 28th, 2013 on 14:56

  Labdien, meklēju investoru greznas privātmājas būvniecībai un tirgošanai Mārupes centrā. Nepieciešamā summa 100000.00Ls pēc 24 mēnešiem peļņa 30%. Pats esmu būvnieks.

 • Moriss

  jūlijs 9th, 2014 on 12:27

  Būtu labi, ja varētu pielikt kādu detalizētāku informāciju par biznesa enģeļiem, t.i., kur tos reāli atrast. Savādāk atliek paļauties uz mini kredītiem no http://www.e-kredit.lv vai līdzīgiem, bet tas, protams, ir dārgi un ekonomiski neizdevīgi. Turklāt summas nav pietiekami lielas.

 • Laura

  maijs 6th, 2018 on 21:58

  Nu nezinu.. vajag vairāk par enģeli!

 • Nanete

  augusts 29th, 2018 on 21:08

  Forši!

 • TAMĀRA

  septembris 13th, 2018 on 14:08

  VAJADZĪKS KREDĪTS UZŅĒMUMA REĢISTRĀCIJAI.Tavs bizness ir unikāls!

Tev noderēs specializēts konsultants, kurš palīdzēs atbildēt uz visiem jautājumiem un ieteiks labāko risinājumu, lai Tav uzņēmuma naudas plūsma nekad nebūtu apdraudēta.

Piesakies