Labākie un ātrākie finansēšanas piedāvājumi uzņēmumiem

Kas ir Due diligence?

Investīciju jomā bieži tiek lietots termins due diligence jeb padziļinātā izpēte. Ko tad tas īsti nozīmē? Pirms pabeigt investīciju darījumu, investors parasti veic projekta/uzņēmuma finanšu, nodokļu un juridisko analīzi, kā arī biznesa koncepta pārbaudi; šo procesu tad arī sauc par due diligence.

Veicot due diligence, investora mērķis ir (1) pārbaudīt, vai informācija, kas investoram tikusi sniegta, ir patiesa; (2) apzināt un izvērtēt potenciālos riskus, saistītus gan ar darījuma veikšanu, gan turpmāku darbību; un (3) izvērtēt biznesa darbību / idejas potenciālu un tirgu. Jāpiebilst, ka fokuss ir lielā mērā atkarīgs no darījuma veida – ja notiek esoša uzņēmuma pārpirkšana, visticamāk, padziļinātā izpēte būs vairāk vērsta uz pirmajiem diviem punktiem. Savukārt, riska kapitālisti, kas iegulda jaunos projektos, vairāk uzmanības pievērsīs biznesa koncepta izpētei un īpaši vērtēs komandu, produkta unikalitāti un konkurētspēju, kā arī tirgus potenciālu.

Bieži vien, un it īpaši lielu darījumu gadījumos, procesa veikšanai tiek piesaistīti ārējie resursi jeb konsultanti, kas veic šo padziļināto pārbaudi investoru uzdevumā. Šādus pakalpojumus piedāvā “lielā četrinieka” auditorfirmas (Ernst&Young, PriceWaterhouseCoopers, KPMG un Deloitte), kā arī dažādi finanšu konsultanti un juristu biroji.

3 komentāri šim bloga ierakstam

 • Edgars

  maijs 6th, 2018 on 21:52

  Interesants raksts! Paldies!

 • Māris

  augusts 29th, 2018 on 21:04

  Paldies par rakstu,patīk!

 • Ineta

  augusts 29th, 2018 on 21:04

  Super! Aktuāli!

1 Trackback or Pingback for this entry

 • Jurisconsultus, novembris 10th, 2017 on 19:38

  […] 1 Uzmest – apzināti nodrošināt sev nepamatotus ienākumus uz citu rēķina. 2 Interneta resurss db.lv. 3 Interneta resurss naudabiznesam.lv. […]Tavs bizness ir unikāls!

Tev noderēs specializēts konsultants, kurš palīdzēs atbildēt uz visiem jautājumiem un ieteiks labāko risinājumu, lai Tav uzņēmuma naudas plūsma nekad nebūtu apdraudēta.

Piesakies