Bankas nefinansē? Kādas ir alternatīvas?

augusts 07, 2009  |  

Šis ieraksts ir īsa piebilde tam, ka uzņēmumiem vienīgais kredīta devējs nav komercbankas. Tā vietā lai aizņemtos no vienas institūcijas, uzņēmums var aizņemties no privātiem investoriem, izlaižot parādzīmes. Latvijā pieredzējušākie konsultanti šādu parādzīmju laidienu organizācijā ir Parex, kuri šādus darījumus ir veikuši priekš Elko, Oberhaus, Triatel un citiem klientiem.

Tā kā noorganizēt aizņemšanos no daudziem investoriem ir sarežģitāk nekā no komercbankas, tad šāda aizņēmuma finansējuma piesaiste ir nedaudz dārgāka (gan komisiju, gan gada procentu likmju ziņā). Uzreiz brīdinu, ka aizņēmuma summai, lai piesaistītu “publisko” aizdevumu, būtu jābūt vismaz EUR 1m (vēlams EUR 2m).

2 komentāri šim bloga ierakstam

  • Auto pircējs

    septembris 4th, 2014 on 17:18

    Diemžēl Parex vairs nepastāv, bet Latvijā ir vairākas iespējas tikt pie papildus finansējuma bez bankas starpniecības – biznesa enģeļi, nebanku kreditori. Ja runa ir par komerctransporta iegādi un autoparka papildināšanu, tad varu ieteikt http://www.autolizingi.lv Ātri izskata pieteikumus, elastīgi risinājumi, turklāt bez bankas.

  • Ivars

    augusts 13th, 2017 on 16:56

    Nauda biznesam no Cityfinances, piesakies jau tūlīt un sāc uzņēmuma attīstību! https://www.cityfinances.lv/