Labākie un ātrākie finansēšanas piedāvājumi uzņēmumiem

Uzņēmuma vadības pārņemšana pēc iegādes

Mazos un videjos uzņēmumos kompāniju īpašnieki bieži vien arī veic būtisku lomu šo uzņēmumu vadības nodrošināšanai. Veicot investīcijas vai šādu uzņēmumu iegādi, investoriem ir būtiski pārliecināties par vadības jautājumu pārņemšanu no iepriekšējā īpašnieka. Tā kā parasti pārdodošie īpašnieki kontrolē svarīgākās uzņēmuma darbības funkcijas, piemēram, klientu un piegādātāju attiecības, šādu attiecību pārņemšana nav ātrs un viegls process.

Viens no biežāk pieņemtajiem risinājumiem gadījumos, kad uzņēmuma vadītājs/īpašnieks pārdod biznesu, ir investoram veikt investīcijas ar daļēju pēcapmaksu.Tas nozīmē, ka pirkuma darījums tiek veikts divos etapos. Pirmajā etapā investors iegādājas uzņēmuma vairākuma daļas, veicot pārdevējam tūlītēju maksājumu. Savukārt summa par kuru investors iegādājas pārējās uzņēmuma daļas ir atkarīga no uzņēmuma darbības rezultātiem turpmāko 1 līdz 2 gadu laikā. Šajā pārejas laikā iepriekšējais īpašnieks ir ieinteresēts nodrošināt pēc iespējas labākus uzņēmuma darbības rezultātus, un investors gūst pietiekamu laiku, lai pārņemtu vadības grožus.

Šāds pats darījumu risinājums var tikt izmantots veicot investīcijas interneta biznesos, iegādājoties to no programmētājiem.

Autors: Juris Grišins

2 komentāri šim bloga ierakstam

 • Aigars

  janvāris 26th, 2015 on 18:31

  Visam varu tikai un vienīgi piekrist.
  Un no pieredzes saku, ka ļoti svarīgi ir rūpīgu uzmanību pievērst grāmatvedības jautājumiem. Tur vienmēr kaut ko var atrast.

 • Signe

  maijs 6th, 2018 on 22:05

  Piekrītu!Jaunākais bloga sadaļā

Tavs bizness ir unikāls!

Tev noderēs specializēts konsultants, kurš palīdzēs atbildēt uz visiem jautājumiem un ieteiks labāko risinājumu, lai Tav uzņēmuma naudas plūsma nekad nebūtu apdraudēta.

Piesakies