Labākie un ātrākie finansēšanas piedāvājumi uzņēmumiem

Nauda biznesa uzsākšanai

Daudzi topošie un esošie uzņēmēji kā nauda biznesa uzsākšanai avotu savai biznesa idejai saredz bankas finansējumu. Taču saskarās ar to, ka bankas nelabprāt finansē biznesu sākuma stadijā, jo pastāv lielāks risks, ka bizness var būt neveiksmīgs. Šobrīd faktiski nav banku, kas piedāvātu aizdevumus jaunajiem uzņēmējiem, jo, galvenokārt, bankas fokusē uz stabiliem un attīstītiem uzņēmumiem ar zemāku risku. Turpretim ir personas un uzņēmumi, kas meklē jauno ideju autorus un investē to biznesa attīstībā – tie ir privātie investori, sēklas un riska kapitāla fondi.

Ar ko atšķiras kredīts bankā no investora vai sēklas kapitāla ieguldījuma?

Pirms doties uz banku vai gatavoties sarunām ar sēklas kapitāla fonda pārstāvi vai investoru, ir jāsaprot, kurš no nauda biznesa uzsākšanai ir piemērotāks Tava biznesam.

Aizņemoties kredītu bankā, ir jārēķinās ar to, ka tas nav ieguldījums, bet aizdevums uz noteiktu termiņu un nosacījumiem. Attiecīgi, gan aizdevuma summa, gan tā procenti termiņa beigās būs jāatgriež bankai. Turpretim, ja bizness būs neveiksmīgs, arī tad jāizpilda visi aizdevuma nosacījumi. Tieši tādēļ bankas piesardzīgi un rūpīgi izvērtē katru kredītu pieteikumu, un spēju nākotnē pildīt aizdevuma saistības. Bankām ir svarīgi Tavā biznesā redzēt zemu risku, stabilitāti un spēcīgu naudas plūsmu. Turpretim, lai mazinātu risku, bankas prasīs arī kredīta nodrošinājumu – personīgo galvojumu un lielākas kredīta summas gadījumā arī nekustamā īpašuma ķīlu vai komercķīlu.

Savukārt sēklas kapitāls ir ilgtermiņa ieguldījums biznesa attīstībā par ko naudas devējs – investors vai investīciju fonds – saņem daļu no uzņēmuma akcijām. Būtiskākā atšķirība no bankas aizdevuma ir tā, ka sēklas kapitāls nav aizdevums, kas jāatdod. Investējot naudu, investors kļūst par uzņēmuma līdzīpašnieku. Ja bizness ciešs neveiksmi – uzņēmumam nav pienākums investoram atgriezt ieguldīto naudu.

Finansējuma avoti jaunajiem uzņēmējiem

Finasējuma
summa
Bankas
kredīts
bez ķīlas
Bankas
kredīts
ar ķīlu
Biznesa
inkubatori
Atbalsta
programmas
Privātie
investori
Sēklas
kapitāla
fondi
Līdz 15 000
EUR
Līdz 50 000
EUR
50 000
EUR un vairāk
vairāk » vairāk » vairāk » vairāk » vairāk » vairāk »

 

Kredīts bankā

Šobrīd neviena no bankām Latvijā nepiedāvā aizdevumus jauniem uzņēmumiem (tā sākuma stadijā, bez apgrozījuma). Faktiski vienīgā iespēja ir aizņemties kā fiziskai personai. Aizdevumiem bez ķīlas (bankās bieži tiek saukti par patēriņa kredītiem) būs nepieciešams personīgais galvojums un kur pamatā tiek izvērtēti personas ienākumi (darba alga, citi ienākumi). Savukārt, ja aizdevuma summa pārsniedz 15 tūkst. eiro, būs nepieciešama arī nekustamā īpašuma ķīla.  Vairāk informācijas par kredītiem bankā »

Biznesa inkubatori

Biznesa inkubatori ir viena no iespējām uzņēmējiem saņemt finansējumu. Finansējums tiek piešķirts atlaižu formā. Jaunie uzņēmēji var saņemt atlaides līdz 85% no dažādu pakalpojumu izmaksām, piemēram, biroja telpu nomai, grāmatvedības un mārketinga pakalpojumiem, biznesa vadības konsultācijām un tml. Ir uzņēmumi, kuros šādu pakalpojumu izmaksas veido lielāko tiesu no kopējiem izdevumiem, un tā ir laba alternatīva citiem finansējuma avotiem. Vairāk informācijas par biznesa inkubatoriem »

Valsts atbalsta programmas

Jauno ideju autoriem  ir pieejamas virkne atblastu programmu, kas palīdz veiksmīgāk startēt biznesu un saņemt finansējumu. Turpretim finansējumu ir iespēja saņemt granta veidā, kas nozīmē, ka saņemto naudu nav jāatmaksā. Vairāk informācijas par valsts atbalsta programmām »

Privātie investori (biznesa eņģeļi)

Privātais kapitāls ir populārākais finanšu avots jaunajiem uzņēmējiem. Privātais investors jeb biznesa eņģelis ir privātpersona, kam ir pieejami finanšu resursi un interese investēt jaunās biznesa idejās. Turpretim investori iegulda ne tikai savus finansu līdzekļus, bet arī pieredzi biznesā, kontaktus un sakarus. Nereti pieredze un kontakti var sniegt lielāku ieguldījumu biznesa idejas attīstībā kā tikai finanšu līdzekļi. Vairāk informācijas par privātajiem investoriem »

Sēklas kapitāla fondi

Sēklas kapitāls ir finansējums, kas paredzēts jaunas biznesa idejas īstenošani – inovatīva produkta radīšanai, kas būtu radikāli jauns, patentējams, ar straujas izaugsmes un eksporta potenciālu. Parasti šādi produkti ir tehnoloģiju jomā, tādēļ būs veltīgi griezties pēc sēklas kapitāla finansējuma jauna veikala vai restorāna atvēršanai. Vairāk informācijas par sēklas kapitālu »

Jaunākais bloga sadaļā

Tavs bizness ir unikāls!

Tev noderēs specializēts konsultants, kurš palīdzēs atbildēt uz visiem jautājumiem un ieteiks labāko risinājumu, lai Tava uzņēmuma naudas plūsma nekad nebūtu apdraudēta.

Piesakies