Labākie un ātrākie finansēšanas piedāvājumi uzņēmumiem

Faktorings uzņēmumiem

Faktorings uzņēmumiem ir apgrozāmo līdzekļu kreditēšana pret debitoru parādiem. Pēc būtības tas ir pakalpojums, kas radīts uzņēmumu naudas plūsmas uzlabošanai un kura pamatā ir naudas prasījuma (debitora parāda) nodošana faktoringa uzņēmumam, saņemot tūlītēju apmaksu. Tas Jums dod iespēju bez tiešas garantijas saņemt finansējumu, kura vienīgais nodrošinājums ir debitoru parāds jeb līdzekļi, kas jāsaņem no pircējiem. Tādēļ faktoringa izmantošana nodrošina vienmērīgu naudas plūsmu un atvieglo tās plānošanu, kā arī samazina ar debitoru parādiem saistīto risku, ļaujot uzņēmējiem vairāk resursu novirzīt savai pamatdarbībai.

Faktorings uzņēmumiem ietver finansēšanu, administrēšanu un naudas prasījuma tiesību pārņemšanu no pircējiem, kā arī riska samazināšanu rēķinu neapmaksāšanas gadījumā.

Faktoringu visbiežāk izmanto ražotāji, vairumtirgotāji, eksportētāji, kā arī celtniecības kompānijas un citi, kas piedāvā saviem klientiem atliktos maksājumus. Svarīgs faktoringa pluss, salīdzinot ar parastajiem aizdevumu biznesam ir, ka tā saņemšanai nav nepieciešama ķīla, jo par nodrošinājumu kalpo debitoru parādi (maksājumi, ko jāsaņem no pircēja par saņemto preci vai pakalpojumu).

Faktoringa darbības posmi:

  1. Uzņēmums (Jūs) nododat preci vai pakalpojumu pircējiem;
  2. Uzņēmums nogādā vēl neapmaksāto rēķinu kopijas līzinga kompānijai;
  3. Līzinga kompānija izmaksā avansa maksājumu uzņēmumam par akceptētiem rēķiniem 80 – 95% apmērā no rēķinu summas;
  4. Līzinga kompānija pēc kāda laika saņem 100% rēķinu apmaksu no pircējiem;
  5. Līzinga kompānija atmaksā rezervi (10 – 20%) uzņēmumam, atņemot aizdevuma procentus.

Faktoringa aizdevumu piedāvā vairākas līzinga kompānijas:

Jaunākais bloga sadaļā

Tavs bizness ir unikāls!

Tev noderēs specializēts konsultants, kurš palīdzēs atbildēt uz visiem jautājumiem un ieteiks labāko risinājumu, lai Tava uzņēmuma naudas plūsma nekad nebūtu apdraudēta.

Piesakies