Labākie un ātrākie finansēšanas piedāvājumi uzņēmumiem

Par 3 biznesa plānu tipiem

Biznesa plānu tāpat kā jebkuru rakstu darbu der pieskaņot konkrētam mērķim. Šajā blogā es apskatu galvenās atšķirības, kas būtu jāievēro, sagatavojot biznesa plānu sekojošiem trīs mērķiem – pašu kapitāla (riska kapitāla) investora piesaistei, kredīta piesaistei, restrukturizācijai.

Gatavojot biznesa plānu riska kapitāla piesaistei, ir svarīgi atcerēties, ka investori iegulda naudu kompānijā, lai saņemtu atdevi no uzņēmuma daļu pārdošanas nākotnē vai no dividendēm. Tādējādi šim biznesa plānam būtu jāuzsver ilgtermiņa (5 un vai pat vairāk) izaugsmes un peļņas perspektīvas. Finansu aprēķinus var papildināt ar investīcijas atdeves aprēķinu investoram, kas veiktu ieguldījumu šajā kompānijā/projektā – IRR jeb ikgada atdeves formā.

Kredīta devējiem svarīgākais aspekts ir ne tik daudz uzņēmuma potenciālais ienākumu un straujās izaugsmes potenciāls, bet izsniegtā kredīta drošība un kompānijas spēja segt procentu un aizdevuma amortizācijas maksājumus. Rezultātā, biznesa plānam būtu jāuzsver ķīlas apjoms un vērtība pret ko aizdevums tiktu izsniegts, kā arī naudas plūsmas dati vidējā laika griezumā (2-5 prognožu gadi), kas norādītu kad un ar kādu “rezervi” kredīta atmaksa var tikt veikta. Finansu aprēķinus var papildināt ar DSCR (debt service coverage ratio) un Kredīts pret EBITDA (earnings before interest, tax, depreciation and amortization) rādītājiem.

Restrukturizācijas biznesa plāns, salīdzinot ar pārējiem biznesa plāna tipiem, prasa “visīsāko” laika griezuma perspektīvu un tipiski koncentrējas uz 1-2 gadu uzņēmuma darbības prognozi. Kā jau norāda nosaukums, restrukturizācijas biznesa plāns koncentrējas mazāk uz skaistas un tālas nākotnes aprakstu, bet uz īsa vai vidēja termiņa rīcībām, kas novedīs pie ātrām un uzlabojošām sekām kompānijas darbībā. Finansu sadaļā viennozīmīgam fokusam būtu jābūt uz detalizētu naudas plūsmas prognozi un analīzi. Šī tipa biznesa plānam svarīgas ir detalizētas mēnešu prognozes, kā ari var ļoti noderēt dažādu attīstības scenāriju analīzes.

6 komentāri šim bloga ierakstam

 • Janis

  augusts 16th, 2014 on 23:36

  Ir doma atvert veikalu kuldiga kura pensionari vares leti iepirkties!

 • ginchish

  novembris 2nd, 2014 on 00:23

  uz priekshu.

 • Maikls

  aprīlis 26th, 2017 on 14:37

  Ir biznesa ideja: Kvadraciklu ekskursija pa Jūrmalas skaistakajam vietam. Ar nakotnes skatijumiem varetu iegadaties 4×4 Offroad masinas un piedavat cilvekiem ekstremalos braucienus pa Latvijas bezceliem. Proti ar Nogadasanu un atgriesanu uz viesnicu.

 • Agris

  marts 6th, 2018 on 23:45

  Ir biznesa ideja atvert veikalu Smiltenē
  Kur vares iegādāties visadas elektro preces, apģērbu lieliem gan maziem un spelu fanien aksesuārus no jaunajām spelem un tehnoloģijām

 • Luiss

  maijs 6th, 2018 on 22:00

  Visi labi, vienīgi- kas nu kuram der!

 • Jānis

  septembris 21st, 2019 on 12:27

  Man ir biznesa ideja pašam ir gatavot no metāla, gredzenu, auskarus, rokassprādzes.

  Tikai naudas tam nav!!!Jaunākais bloga sadaļā

Tavs bizness ir unikāls!

Tev noderēs specializēts konsultants, kurš palīdzēs atbildēt uz visiem jautājumiem un ieteiks labāko risinājumu, lai Tav uzņēmuma naudas plūsma nekad nebūtu apdraudēta.

Piesakies