Kas ir mezanīna finansējums?

Uzņēmumi finansējumu kompānijas attīstībai var piesaistīt ne tikai aizņemoties kredītu no bankas vai palielinot pašu kapitālu, piemēram, ar privāta investora palīdzību. Šis alternatīvais finansējuma veids – mezanīna aizdevums- ir patreiz Latvijā mazāk pazīstama, bet pieejama alternatīva kapitāla iegūšanai.

Šo aizdevuma formu tipiski dēvē arī par maznodrošinātu aizdevumu, jo, salīdzinot ar banku kredītiem, mezanīna aizdevuma sniedzēji neprasa nekustamo īpašumu un citu likvīdu aktīvu nodrošinājumu. Attiecīgi šādu kredītu risks (pamatsummas zaudējuma iespēja) ir augstāka kā parastam kredītam, kas arī atspoguļojas augstākos kredītu procentos. Svarīgi, ka bieži šādu kredītu piešķiršana var notikt būtiski ātrāk ka komercbankās.

Laikos, kad bankas piesardzīgo kredītpolitiku dēļ uzņēmumiem aizdevumus saņemt ir īpaši grūti, kompaniju pieprasījums un interese par mezanīna aizdevumiem ir būtiski pieaugusi. Starp lielākiem Latvijas uzņēmumiem, kas ir izmantojuši šādu aizdevumu sniegto iespēju, piemēram, ir Krauklītis un Tipro Baltic, kā arī liels skaits mazāku kompāniju. Latvijā mezanīna kredītus uzņēmumiem piedāvā Capitalia (mazām un vidējām kompānijām) un Baltic Mezzanine (lielām kompānijām).

1 komentārs šim bloga ierakstam

  • ligita

    marts 11th, 2017 on 00:50

    Vai varu dabut kreditu 200,000€,ar atmaksu jums 850€,